Choď na obsah Choď na menu
 


9 krokov ku krásnej pleti

23. 7. 2010

Chceš mať krásnu čistú pleť, no akosi sa Ti to nedarí? Trápi Ťa mastná (T-zóna: čelo,nos, brada) alebo suchá pokožka či vyrážky? Neboj sa, ak sa budeš pridržiavať mojich rád, po určitom čase získaš krásnu pleť, o akej sa ti ani nesnívalo.

1. Čisti si poctivo tvár 2-krát do dňa (ráno a večer) s čistiacim gélom, ktorý nepôsobí agresívne na tvoju pokožku. Avšak nikdy si tvár neumývaj mydlom, pretože mydlo strašne vysušuje.

2. Po každom umytí si tvár nakrémuj krémom, ktorý je určený na tvoj typ pleti. Ak máš T-zónu, ktorú som opisovala hore, mastnú, a zvyšok tváre máš suchú, tak máš zmiešanú pleť. Ak máš pleť celú suchú, je suchá a ak celú mastnú, tak je mastná. Našťastie, dnes už predávajú krémy určené pre každý druh pleti.

3. Každý večer pred spaním sa dôkladne odlíč. Odlíčenie nech predchádza následnému vyčisteniu pleti a nakrémovaniu. Ako som už vravela. A prečo? Lebo ak to nespravíš, tak nečistoty z celého dňa sa ti počas noci vstrebú do pórov v pokožke a následne ich upchajú. Nepríjemné.

4. Používaj vždy tie isté čistiace prípravky na pleť, aspoň rovnakej značky, pretože pleť si na nich po dlhodobom užívaní zvykne a iné prípravky by na ňu mohli pôsobiť dráždivo.

5.  Nikdy sa nepokúšaj vysušiť si pleť, ak ju máš mastnú. Hromadné vysúšanie vedie k opačnému efektu- pokožka začne tvoriť ešte viac mazu.

 

6.  Aspoň raz do týždňa si dopraj píling. Ak chceš ušetriť a nechceš si kupovať píling v obchode, priprav si domáci píling. Zmiešaj trochu soli s olivovým olejom alebo múku s troškou mlieka a týmto si vymasíruj tvár, ale opatrne- ak to spravíš veľmi agresívne, tak to môže podráždiť pokožku.

7. Ak máš práve voľnú chvíľku a nemáš čo robiť, sprav si masku na tvár. Na internete dnes nájdeš kvantum receptov na masky. Tie si v pohode vyrobíš z vecí, ktoré nájdeš u Vás v kuchyni.

8. Pi veľa čistej vody. Myslím tej z vodovodu. Môže byť aj z obchodu, ale bez bubliniek.

9. A nakoniec- zdravo sa stravuj a jedz veľa zeleniny a ovocia. Lebo nie nadarmo sa hovorí: ,,Si to, čo ješ.´´

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.